מתנות התבונה 

הספר החדש ‘מתנות התבונה’, מזמין את הקורא בו למסע מרתק, המשלב ידע ממחקרים חדשניים, ניסיון מקצועי ואישי של הכותבים וסיפורים אישיים המאירים את ההזדמנויות הטמונות בתקופת התבונה והמתנות הממתינות לנו על מנת שניקחן לעצמנו.
‘מתנות התבונה’ הן האיכויות הריגשיות והמחשבתיות היכולות להשתכלל בתקופת התבונה, עם העלייה בגיל ובאמצעותן ניתן לאזן ולמתן את תהליכי השחיקה הגופנית. המסע דרך דפי הספר מוביל את הקורא בצורה שיטתית ממידע על אותן איכויות לכלים ולדרכי פעולה המפתחים את כוחות הנפש וגמישות המחשבה, ומסייעים לנו לממש התבונה שצברנו לאורך השנים, להעניק משמעויות חדשות לחיינו ולחוש יותר תשוקה.

מה מעניק “מתנות התבונה” לקורא בו?

• תקווה; גיל 60+ אינו הסוף! אלא סוף ההתחלה.
• הבנה רחבה של האתגרים איתם מתמודדים בני תקופת התבונה.
• מידע עשיר על איך לנהל את עולמנו הרגשי והמחשבתי טוב יותר.
• כלים לביסוס אינטימיות במשפחה ובחברה.
• כיווני עשייה חדשים המותאמים גם לצורך בהרפיה ומנוחה.

דפי לימוד ותרגול

תגובות של קוראים

“אני יכולה לומר שהספר, מרתק, מדייק, חכם ומחכים. כתוב בשפה עשירה ונגישה ובקיצור תענוג אמתי. כל מי שיש לו קצת מודעות ורצון לשפר ולהאריך את חייו ימצא בו מענה להרבה שאלות מצבים מחשבות ורגשות הפוקדות אותנו עם התבגרותנו, ובעיקר בעקבות השינויים הפיזיים והמנטאליים שהגיל ,באופן בלתי נמנע, מביא עמו. אמליץ עליו לכל חבריי הקוראים.” גב’ אתי קרסין.

“תודה ענקית לכם. אין מילים בפי לתאר את גודל המתנה שהענקתם לגיל התבונה ומעבר לו. אני קוראת בשקיקה ונהנית עד מאד מאוצר התכנים, מהניסוחים החדים והמקוריים, מהזרימה בין האישי והכללי התאורטי. מצטערת שאין לי עכשיו קבוצה לעבוד איתה ולהנות מפרי עמלכם”. דר’ אריאלה למדן.

‘מתנות התבונה’ הוא הספר הראשון המציג את תקופות החיים המאוחרות כאפשרות לסבב חיים נוסף, מלא בהתחדשות, משמעות ותשוקה. הוא מבוסס על הכרה בחוזקות הנובעות מהניסיון והוותק והחשיבות במימוש התבונה שנצברה לאורך השנים.

ייחודיותו של ספר זה היא גם בחיבור בין הכותבים ובתהליך הכתיבה

עינת – עובדת סוציאלית, גרונטולוגית, פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות. בשנות הארבעים לחייה.
הלל – יועץ ארגוני, מגשר, מנחה קבוצות, מאמן עסקי ואישי ויזם חברתי. בשנות השמונים לחייו.
הדוגמאות השזורות בתוך הספר הן קטעים אישיים שכתבו בני תקופת התבונה. תהליך כתיבת הספר מסמל את האופן שבו היינו רוצים לראות את הקשר בין בני תקופת התבונה לחברה: חיבור בין דורי המביא לידי ביטוי את תבונתם של בעלי הניסיון והוותק עם הידע מקצועי המעודכן של אנשי מקצוע צעירים.